Przekładnia ręczna Cisco Sch Vds E

Przekładnia ręczna Cisco Sch Vds E to przekładnia, która umożliwia szybkie i niezawodne przesyłanie sygnałów wideo z kamer do sieci IP w standardowym rozdzielczościach HD, w tym 1080p, 720p, 576p i 480p. Przekładnia jest wyposażona w szereg kontrolek, które pozwalają na szybkie i łatwe konfigurowanie ustawień przekładni, a także wyświetlanie informacji o stanie przekładni. Ponadto, przekładnia zawiera zintegrowany zasilacz, który umożliwia bezpieczne i wygodne podłączanie do sieci, bez potrzeby stosowania dodatkowych zewnętrznych zasilaczy. Przekładnia ręczna Cisco Sch Vds E jest przeznaczona do pracy w sieci IP i może być również wykorzystywana w systemach analogowych.

Ostatnia aktualizacja: Przekładnia ręczna Cisco Sch Vds E

Przekładnia, określana potocznie jako skrzynia biegów, to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów ciągnika. Bywa, że ów element jest bardziej skomplikowany i znacznie droższy od silnika czy układu hydraulicznego. Warto zatem przyjrzeć się bliżej poszczególnym konstrukcjom - poznać ich budowę, zalety i wady. Rozpoczynamy cykl artykułów przybliżających poszczególne rodzaje przekładni. Zaczynamy od rysu historycznego i prostych przekładni mechanicznych.

Na samym początku, jeszcze w wieku pary, gdy powstawały pierwsze ciągniki parowe, nie istniała potrzeba stosowania przekładni o wielu przełożeniach. Silniki parowe zapewniały bowiem wysoki moment obrotowy już od chwili wprawienia w ruch. A zatem w pionierskich rozwiązaniach wystarczała przekładnia o jednym, stałym przełożeniu - cięgnowa lub cierna, później także łańcuchowa oraz zębata.

POGOŃ ZA MOMENTEM OBROTOWYM

Sytuacja uległa zmianie, gdy zaczęło rosnąć zapotrzebowanie na moc i moment obrotowy. Użytkownicy maszyn zaczęli domagać się bardziej wydajnych i ekonomicznych rozwiązań. Cenę XIX-wiecznych ciągników parowych można było ówcześnie porównać do ceny sporej posiadłości, dlatego użytkownicy chcieli, by ich "mechaniczni pomocnicy" mogli pracować dłużej i wydajniej na każdej łopacie węgla i wiadrze wody.

Nic więc dziwnego, że w dość niedługim czasie od wprowadzenia do użytku pierwszych ciągników rolniczych, koncepcja zmienności przełożenia przybrała namacalną formę - najpierw pod postacią przekładni ciernej o zmiennym przełożeniu, a następnie w latach 90. XIX w., za sprawą dwóch francuskich konstruktorów René Panharda i Émile Levassora, pod postacią przekładni łańcuchowych i kilku przełożeniach.

Historia przekładni, jakie znamy dziś, czyli zębatych, była mocno związana z początkiem współczesnej motoryzacji, a więc z Fordem model T. To właśnie Henry Ford, zainteresowany mechanizacją rolnictwa, za pomocą "maszyny do orki" wyposażonej w skrzynię z kołami zębatymi pochodzącą z Forda T, która później przerodziła się w ciągnik rolniczy, doprowadził do powstania pierwszego seryjnie produkowanego ciągnika Fordson (od Ford and Son), o którym pisaliśmy n a portalu Farmer. pl.

PIERWSZE "SKRZYNIE TRZASKÓW"

Crash box, czyli dosłownie skrzynia trzasków, to pierwsza nazwa, która towarzyszyła zębatym przekładniom. Jak łatwo się domyślić, nazwa wzięła się stąd, że prawie każdej zmianie biegu towarzyszył charakterystyczny, metaliczny trzask. Oczywiście, wraz z doświadczeniem traktorzysty ów zgryźliwy przydomek tracił na słuszności.

Skrzynia niesynchronizowana cechuje się bardzo prostą, wręcz prymitywną budową, (choć nie należy traktować tego określenia pejoratywnie), a także niskim kosztem wytworzenia. Wszystko to za sprawą kół zębatych o zębach prostych oraz braku innych podzespołów osadzanych na wałkach skrzyni, wyłączając oczywiście niezbędne łożyska i elementy ustalające koła. Taka budowa w znacznym stopniu upraszcza konstrukcję, jak i samo konstruowanie. Tu właśnie należy upatrywać największej zalety przekładni mechanicznych: prostoty - ważnej z punktu widzenia producenta, ale także z punktu widzenia użytkownika. Choć w obecnie produkowanych ciągnikach w układzie napędowym raczej nie znajdziemy przekładni niesynchronizowanej (za wyjątkiem reduktorów w rozwiązaniach budżetowych), to starszych maszyn nie należy z miejsca przekreślać, jeżeli mają skrzynię bez synchronizacji. Z prostoty budowy wynikają przede wszystkim: łatwość przeprowadzania napraw, a także większa tolerancja na ewentualne zaniedbania. Ten typ przekładni nie wymaga stosowania specjalnych olejów, zaś wydłużenie czasu między kolejnymi wymianami oleju nie będzie aż tak brzemienne w skutkach, jak to jest w przypadku chociażby przekładni synchronizowanej czy obiegowej. Oczywiście, nie oznacza to, że oleju nie trzeba wymieniać w ogóle, bowiem podczas pracy każdej przekładni powstają opiłki metali, które w znacznym stopniu przyczyniają się do zacierania powierzchni zębów, jak i innych elementów przekładni, które są zanurzone w tej samej kąpieli olejowej.

W przekładniach niesynchronizowanych, za pomocą dźwigni zmiany biegów poruszamy bezpośrednio kołami zębatymi, ustawiając je w pozycji neutralnej lub zazębionej. Właśnie dlatego "bezzgrzytowa" zmiana biegu wymaga użycia pedału przyśpieszenia w trakcie jej dokonywania. Sprzęgło pełni zatem rolę nie tylko rozłączającą napęd, ale również umożliwia synchronizację prędkości obrotowej pary kół danego biegu: koła zębatego na wałku pośrednim z prędkością koła zębatego na wałku zdawczym.

Ceną za prostotę i niski koszt jest dość skomplikowany proces przełączania biegu, który wymaga od użytkownika doświadczenia i uwagi oraz niższa zdolność do przenoszenia momentów obrotowych będące konsekwencją skracania się wzdłużnego zębów. To ostatnie jest następstwem zużycia wynikającego z tego, jak włączane są biegi. Przypominając sobie o niezbyt pochlebnym określeniu "skrzynia zgrzytów", już wiemy, że nie zgrzyt był najdotkliwszy, a właśnie przyśpieszone zużycie obwieszczane każdym nieprzyjemnym dźwiękiem. Dodatkową, bardzo dobrze znaną i również słyszalną wadą, jest głośna praca wynikająca bezpośrednio z rodzaju zastosowanych kół - o zębach prostych.

Początkującym operatorom ten typ skrzyni zwykle sprawiał wiele trudności, jednakże wprawny operator był w stanie zmieniać biegi nawet bez użycia sprzęgła. Era przekładni niesynchronizowanych jako elementów układu napędowego skończyła się wraz z XX wiekiem, jednak nie oznacza to, że przeminęła całkowicie. Wiele elementów napędu, także współczesnych ciągników, korzysta z prostoty przekładni pozbawionych synchronizatorów, przykładem może być napęd wałów odbioru mocy, który często bazuje właśnie n a tego typu rozwiązaniu.

REDUKTOR - MOMENT RAZY DWA

Dziś reduktor wydaje się nieodzownym elementem każdego ciągnika rolniczego. Jednak nie zawsze tak było. W pierwszych maszynach nie występował on wcale. Ford serii N miał jedynie trzy biegi do przodu i jeden do tyłu, który dopiero pod koniec produkcji otrzymał skrzynię o czterech przełożeniach, co w owych czasach wciąż stanowiło przyzwoity wynik, zważywszy że absolutnym szczytem były ciągniki o pięciu czy sześciu przełożeniach.

To właśnie przy takich maszynach, jak pięciobiegowy IHC Farmall M, konstruktorzy doszli do wniosku, że dalsze dodawanie przełożeń będzie powodowało niebezpieczne wydłużanie wałków, a co za tym idzie - większe ryzyko uszkodzenia. Oczywiste stało się, że trzeba dodać kolejną przekładnię. Druga przekładnia sprawiła, że można było powrócić do bardzo kompaktowych trzybiegowych skrzyń biegów, które w połączeniu z dwustopniowym reduktorem dawały całkiem przyzwoite "sześć na dwa".

STAŁE ZAZĘBIENIE

Kolejnym etapem w rozwoju przekładni w ciągnikach było wprowadzenie stałego zazębienia kół zębatych, które mogłyby sprostać rosnącym mocom silników. Takie rozwiązanie sprowadzało się do tego, że para kół odpowiedzialnych za dane przełożenie, pozostawała w ciągłym zazębieniu. To umożliwiło zastosowanie bardziej wytrzymałych kół o zębach skośnych lub śrubowych. Po takiej modernizacji należało oczywiście wymyślić sposób na przełączanie biegów. Zaadaptowano więc rozwiązania z branży motoryzacyjnej (w samochodach osobowych synchronizatory zaczęły być rozwiązaniem powszechnym już w latach 50. ), dodając dwa nowe elementy: sprzęgło zębate i synchronizator. Przekonstruowano też wałki skrzyni. Jak zatem takie rozwiązanie wyglądało?

W najprostszym ujęciu rzecz przedstawia się następująco: na wałku wejściowym osadzono swobodnie koła zębate zazębione z kołami na wałku pośrednim osadzonymi na stałe. Koła na wałku wejściowym zostały wyposażone w dodatkowe mniejsze wieńce zębate - pierwszy z dwóch elementów sprzęgła zębatego. Pomiędzy kołami nacięto wielowypust, na którym osadzono tuleję, w której nacięto uzębienie współpracujące z tym na kołach - drugi element sprzęgła zębatego. Przesuwając tuleję, możemy zazębić te dwa elementy, dzięki czemu moment na wałku wejściowym popłynie przez sprzęgło zębate do wybranej pary kół i dalej wałkiem pośrednim do wałka wyjściowego.

Aby to rozwiązanie stało się w pełni użyteczne i wygodne, należało wprowadzić dodatkowy element, jakim był synchronizator umożliwiający wyrównanie prędkości obrotowych poszczególnych elementów tak, aby wyeliminować całkowicie zgrzyty, które przy samych sprzęgłach zębatych występowały tak samo często jak w przekładniach z kołami przesuwnymi.

Jest wiele rodzajów synchronizatorów. Ze względu na zasadę działania można wyróżnić trzy zasadnicze typy: proste, bezwładnościowe i progresywne. Każdy z nich może występować w różnych odmianach konstrukcyjnych, a ponadto możliwe są rozwiązania kombinowane korzystające z różnych typów.

Dodając synchronizatory i zespoły sprzęgieł zębatych, można było zazębić wszystkie pary kół na stałe, a wybranie i załączenie biegu pozostawić właśnie tym elementom. W chwili gdy żaden bieg nie był wybrany (pozycja neutralna), wszystkie pary zazębionych kół obracały się swobodnie, a ciągnik stał w miejscu. Wciśnięcie sprzęgła i przesunięcie dźwigni zmiany biegów powodowało ruch odpowiednich widełek, które poruszały zespołem synchronizatora i sprzęgła zębatego. Najpierw dochodzi do kontaktu powierzchni synchronizatorów, które w jednym, dwóch lub większej ilości stopni powodują wyrównanie prędkości koła i wałka, następnie dochodzi do połączenia elementów sprzęgła zębatego, które przenosi moment obrotowy.

PRZEKŁADNIA Z NAWROTEM CZY REWERS?

Choć dobrodziejstwa wynikające z zastosowania synchronizatorów były i są nie do przecenienia, to wciąż wiele kwestii pozostało bez doraźnego rozwiązania. Dwoma najistotniejszymi aspektami użytkowymi były: ułatwienie zmiany kierunku jazdy, której wymaga charakter wielu prac rolniczych (potrzeba częstej zmiany kierunku jazdy przód - tył) oraz zmiana przełożeń podczas dużych obciążeń.

Rozwiązanie pierwszego problemu przyszło wraz z przejęciem z techniki wojskowej rewersu (przekładni nawrotu "shuttle"), czyli dodatkowej skrzyni przekładniowej umieszczonej zazwyczaj przed przekładnią główną, której zadaniem była tylko zamiana kierunku obrotu wałka wejściowego skrzyni. Przełożenie przekładni rewersu zwykle wynosi 1, jednakże umożliwia ono korzystanie ze wszystkich dotychczasowych przełożeń do jazdy w przód jak z biegów do jazdy wstecz.

Często możemy zobaczyć w opisach maszyn frazę: "liczba przełożeń 8x8 lub 8x2". Oznacza to, że dana maszyna może mieć skrzynię z rewersem ("8x8"), a zatem jej osiem podstawowych przełożeń może służyć także do jazdy do tyłu lub bez rewersu ("8x2"), a więc użytkownik ma do dyspozycji tylko osiem biegów do przodu i dwa do tyłu.

Obecnie spotykane są przekładnie nawrotu. W terminologii technicznej rewers i nawrót nie do końca są tożsame. Przekładnie nawrotu nie wymagają od operatora użycia pedału sprzęgła. Stało się to możliwe dzięki zastąpieniu sprzęgieł zębatych i synchronizatorów przez mokre sprzęgła wielotarczowe, które pełnią zarówno rolę wyrównywania prędkości, jak i sprzęgania kół. Gdy operator przesunie dźwignię sterującą nawrotem z pozycji do jazdy w przód, układ hydrauliczny lub elektrohydrauliczny w pierwszej kolejności zmniejszy prędkość jazdy do bezpieczniej, umożliwiającej zmianę, a następnie dokona przełączenia kierunku jazdy.

Czasami można spotkać rozwiązania, w których prócz podstawowych pozycji (przód, neutralna, tył) występuje dodatkowa pozycja do parkowania. Wówczas, podobnie jak w przypadku skrzyń automatycznych w samochodach osobowych, skrzynia jest mechanicznie blokowana, co może zastąpić hamulec postojowy.

Drugi problem, czyli de facto kwestia zmiany biegów pod obciążeniem, prowadzi nas do początku stosowania przekładni planetarnych i przekładni wielosprzęgłowych, znanych także jako powershift. Te rozwiązania zostaną dokładnie opisane w kolejnym artykule z cyklu "Przekładnie napędowe".

Artykuł ukazał się w kwietniowym wydaniu miesięcznika "Farmer"

Zamów prenumeratę

Pozostałe ogłoszenia

Znaleziono 77 ogłoszeń

Znaleziono 77 ogłoszeń

Twoje ogłoszenie na górze listy? Wyróżnij!

Przekładnia ślimakowa kątowa z silnikiem 0. 7 kw

Narzędzia » Maszyny warsztatowe

450 złPionkidzisiaj 19:15
Przekładnia ślimakowaNarzędzia » Pozostałe Narzędzia150 zł

Do negocjacji

Jankowicewczoraj 23:37
Wykończenie wnętrz » Pozostałe750 złSkarżysko-Kamiennawczoraj 17:17
Przekładnia z silnikiem do kotła CO z podajnikiem ślimakowym. Ogrzewanie » Kotły i piece400 złAleksandria Drugawczoraj 10:25
Przekładnia ślimakowa Varvel I 10 reduktor FRS 85Narzędzia » Sprężarki i kompresory250 złSuwałki9 lut
Przekładnia ślimakową z silnikiemStopnica
Silnik 24V 300 W przekładnia ślimakowaBąkowo
Przekladnia slimakowa katowa190 złNisko8 lut
Przekładnia kątowa-ślimakowaZduny
Przekładnia ślimakowa od pieca Zębiec 15Kw300 złNowiny7 lut
Przekładnia kątowa VF130 1 do 10. MotoreduktorWyposażenie wnętrz » Pozostałe1 200 złMała Wieś
Przekładnia kątowa. Motoredukt1 400 zł
Wciągarka wyciągarka budowlana przekładnia ślimakowa1 złKrosno
Motoreduktor przekładnia ślimakowa 130 obrotów 230 v 018 kwGorlice
motoreduktor przekładnia ślimakowa różne 36 obrotów 380 v 075 kw550 zł
Reduktor przekładnia ślimakowa1 000 złKokanin
Przekładnia kątowa ślimakowa 1do30Narzędzia » Narzędzia ręczne200 złGorzów Wielkopolski6 lut
Przekładnia ślimakowa z silnikiem samohamownymamownym800 złJastrowie
Warszawa, Bielany
Przekładnia ślimakowa żeliwna, wariator, motoreduktor pod silnik 1, 1kW1 150 złImielin, Wioski5 lut
Przekładnia kątowa ślimakowa motoreduktor Motovario typ NMRV/063 1/100360 zł
Przekladnia kątowo ślimakowa 20:1 50:1 30:1 10:1 26:1 15:1100 złLębork
Przekładnia ślimakowa kątowa 1do 40180 zł
Przekładnia ślimakowa sprawnaGdańsk, Orunia - Św. Wojciech - Lipce4 lut
Przekładnia slimakowaDom i Ogród » Pozostałe dom i ogród600 złLeżajsk
Podajnik ślimakowy z koszem i przekładniaNakło nad Notecią
SITI MU 40 SITI MU 40 Reduktor ślimakowy / przekładnia ślimakowaBramy i ogrodzenia » PozostałeOlsztyn
Motoreduktor przekładnia ślimakowa + Silnik330 złCzęstochowa, Mirów
Reduktor przekładni ślimakowej BONFIGLIOLI VF44 P1 14 P63 B14 B3399 złDamasławek3 lut
motoreduktor przekładnia ślimakowa 36 obrotów 018kw 230 v2 lut
Rzeszów
Przekładnia ślimakowa wysyłka420 złNamysłów1 lut
Wciągarka ślimakowa, przekładnia ślimakowa ręczna, linka 6 mm120 złKielce
Przekladnia kątowa ślimakowa 18:1 tryb z brązu380 złGrodków
Sprzedam przekładnia ślimakowa atlanta10 złBochnia31 sty
Reduktor przekładnia W86 1/70 i 1/15 kątowa ślimakowaBełchatów
Przekładnia slimakowa wraz z silnikiemNowa Sól
Przekładnia ślimakowa, kręciołekKoźminek
Przekładnia ślimakowa, silnik, ślimak - demontaż pieca na ekogroszekOgrzewanie » Pozostałe Ogrzewanie299 złKnurów
 • Fraza: przekładnia linowawyłącz filtr

 • Szukaj w opisach

 • Wyłącz filtry
 • Sortuj wg:

  Trafność: największa

  Data dodania: najnowsze

  Data dodania: najstarsze

  Cena: najniższa

  Cena: najwyższa

  Ogłoszenia

 • wciągarka linowa

  …Wciągarka linowa napędzana silnikiem hydraulicznym, przekładnia ślimakowa silnik ORSTA…

  2 000 zł

 • wyciąg obornika koło linowe zgarniacz przekładnia …napęd zgarniacza obornika z kołem linowym. Dorabiamy koła linowe wg zamówieniaHYDRO- MECH ŚLUSARSTWOBiałystok…

  1 200 zł
 • Wciągarka ręczna linowa typ PFAFF naścienna udźwig do 750kg …Witam mam do sprzedania.Wciągarkę ręczna linowatyp PFAFF naścienna- udźwig do 750 kgWciągarka naścienna z…

  1 000 zł
 • Przekładnia Silnik Rębak Młyn Wyciąg Taśmowy Linowy Dźwig …Witam.Do Sprzedania to co na Zdjęciach Przekładnia Zębata z SilnikiemGetribebau NORDZastosowanie według potrzeb…

  5 000 zł
 • WCIĄGARKA LINOWA RĘCZNA 450KG FD-1000 KRAFT&DELE KD1120 …Ręczna - korbowa wciągarka linowa o udźwigu 450kg FD-1000 Kraft&Dele model KD1120Dane techniczne:Mechanizm…

  59 zł
 • Wyciąg linowy do obornika …Sprzedam wyciąg linowy do obornika cały w komplecie przekładnia sprawa aktualnie jest zdemontowany z obory. Więcej informacji pod numerem telefonu…

  4 100 zł
 • WCIĄGARKA LINOWA RĘCZNA 1200KG FD-2500 KRAFT&DELE KD1122 …Ręczna - korbowa wciągarka linowa o udźwigu 1200kg FD-2500 Kraft&Dele model KD112282 zł
 • WCIĄGARKA LINOWA RĘCZNA 900KG FD-2000 KRAFT&DELE KD1121 …Ręczna - korbowa wciągarka linowa o udźwigu 90kg FD-2000 Kraft&Dele model KD112175 zł
 • wyciąg zgarniacz obornika …Sprzedam kompletny oryginalny wyciąg linowy obornika. Przekładnia bezpośrednio na silniku!!! …

  3 200 zł
 • Wyciąg do obornika linowy - kompletny …Sprzedam kompletny wyciąg linowy do obornika widoczny na zdjęciach. Konstrukcja główna to ceownik 80/50/5. Długość…

  4 200 zł
 • Urządzenie linowe winda budowlana …Silnik z hamulcem magnetycznym i przekładnią oraz kołem zamachowym do przewijania liny. Silnik 3kw z hamulcem…

 • Wyciągarka korbowa linowa 2500Ibs KD1312 …WCIĄGARKA WYCIĄGARKA KORBOWALINOWA 2500Ibs 10mWciągarka ręczna wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewniających…

  120 zł
 • Najmocniejszy przenośnik ślimakowy Żmijka do zboża gwarancja …górny napęd z przekładnią pasową.Wyposażenie standardowe:- napęd górny- czerpnia z przesłoną do pobrania materiału…

  5 260 zł
 • LINA DO WYCIĄGU STALOWA I PARCIANA, RÓŻNE ROZMIARY!!! …STALOWE, PRZEKŁADNIA), STANOWISKA Z GRUBOŚCIENNEJ RURY, ITPISTNIEJE TEŻ MOZLIWOŚĆ ZROBIENIA ZAWIESIA LINOWEGO ORAZ LINY…

  3 zł
 • Wciągarka linowa do żurawia WN 500 …Wciągarka linowa do żurawia WN 500W naszych wyciągarkach zastosowano epicykloidalne przekładnie redukcyjne, dzięki…

  14 500 zł
 • Żmijka do zboża SLM140 + gwarancja producenta …napęd z przekładnią pasową.- napęd dolny- kosz zasypowy z pokrywą (standardowy wysokość 90 cm…

  10 025 zł
 • Serwis, NAPRAWA SIŁOWNIKÓW, NAPRAWA MASZYN …elementów ze stali różnego rodzaju - czarna, aluminium, brąz, mosiądz itp.- kompletny serwis wciągów linowych

  od 650 zł
 • Wyciągarka korbowa linowa 2500Ibs KD1312 …do montażu i opróżnianiaStabilna konstrukcja przekładniMaksymalna siła uciągu: 1134 kg (2500 lbs)Paragon lub FV…

  129 zł
 • PARTNER PREMIUM Piła Ścienna Do Betonu TYROLIT WSE 1217 PREMIUM …piły ścienne / piły linowe / linowe piły cyrkulacyjne / wiertnice. Lekkie i kompaktowe komponenty systemu sprawiają, że…

  178 000 zł
 • Przenośnik ślimakowy SLM140 żmijka do zboża z dolnym napędem
 • Żmijka do zboża przenośnik ślimakowy SLM200 kosz zasypowy 21 845 zł
 • Żmijka do zboża przenośnik ślimakowy SLM140 6M kosz zasypowy 10 885 zł
 • Przenośnik ślimakowy SLM200 żmijka do zboża z dolnym napędem 19 779 zł
 • Żmijka do zboża przenośnik ślimakowy SLM160 8M kosz zasypowy 16 975 zł
 • Przenośnik ślimakowy SLM140 żmijka do zboża z dolnym napędem 14 391 zł
 • Przenośnik ślimakowy SLM160 żmijka do zboża z dolnym napędem 14 835 zł
 • WYCIĄGARKA ELEKTRYCZNA 230V WCIĄGARKA LINOWA 600KG …WYCIĄGARKA BUDOWLANA LINOWA 300/600 KG 1050W VERKE PREMIUM LINEProfesjonalna wyciągarka budowlana linowa Verke…

  695 zł
 • WYCIĄGARKA ELEKTRYCZNA 230V WCIĄGARKA LINOWA 250KG …Profesjonalna wyciągarka budowlana linowa Verke Premium Line. Wyciągarka elektryczna jest urządzeniem transportującym…

  545 zł
 • Przenośnik ślimakowy do zboża peletu kukurydzy …Niezawodne i uniwersalne przenośniki ślimakowe serii SL wyposażone w górny napęd z przekładnią pasową.Wyposażenie…

 • Żmijka do zboża przenośnik ślimakowy SL140 10m napęd górny - czerpnia z przesłoną do pobrania materiału- łożyska…

  10 947 zł
 • Przekładnia ręczna Cisco Sch Vds E

  Bezpośredni link do pobrania Przekładnia ręczna Cisco Sch Vds E

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Przekładnia ręczna Cisco Sch Vds E