Samouczki Podręcznik Ge Aed18 Series

Samouczki Podręcznik Ge Aed18 Series to seria samouczków, które służą do uczenia się i doskonalenia pracy z systemem edukacyjnym Ge Aed18. Samouczki obejmują wszystkie niezbędne narzędzia, aby uzyskać pełne wykorzystanie systemu. Samouczki różnią się od innych systemów edukacyjnych, ponieważ zawierają przykłady, jak wykorzystać system do tworzenia własnych projektów. Samouczki zawierają również instrukcje dotyczące tworzenia własnych zadań i zarządzania zadaniami. Samouczki są również dostępne w wielu językach, co czyni je bardziej dostępnymi dla użytkowników na całym świecie.

Ostatnia aktualizacja: Samouczki Podręcznik Ge Aed18 Series

 • Autor:Opracowannie zbiorowe
 • Wydawnictwo:Preston PublishingRok wydania:2021

Iwona Stempek, Anna StelmachPolish Courses. com2010

Marzena KowalskaRea2022

Anthony BulgerNowela

Wierzbicka Irena, Wierzcholska TeresaWiedza Powszechna2015

Sunim HaeminPenguin Books2020

Inna ŁukasikREA2017

Bill MascullCambridge University Press

Aleksandra Srokowska2007

Seria:KURS PODSTAWOWYpraca zbiorowaEdgard2012

Basse MonikaLiterat2019

LektorKlett

Jennifer Heath, Catherine BrightPearson

Perczyńska KingaWydawnictwo Cztery Głowy

Stanisław Butyr

Anthony Cosgrove|Deborah Hobbs

Opracowanie zbiorowe2018

Norbert MorciniecWydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego2001

Rausch-Dyjas Hidle, Wolski Przemysław

Katarzyna VanevskaAWM Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Praca zbiorowa2006

Dorota Olga Olszewska

Daria GabryanczykJohn Wiley & Sons

Monika MikułaSub Lupa

Opracowanie zbiorowe

Głogowska Małgorzata, Cook Alan

Ewa LipińskaUniversitas

LINGEA

Czy jesteś nowy w edytorze zdjęć GIMP? Chcesz nauczyć się podstaw, jak z niego korzystać, a jednocześnie uzyskać przykłady ze świata rzeczywistego, które pokazują funkcje GIMP w akcji? Trafiłeś we właściwe miejsce! Davies Media Design tworzy samouczki GIMP od 2011 roku i nie zwalnia tempa w 2020 roku. Mamy wiele przyjaznych dla początkujących samouczków GIMP, które pomogą Ci zacząć, nawet jeśli zaczynasz od zera i nie masz GIMP ani zdjęcia doświadczenie w edycji.

GIMP to najbardziej wyrafinowana BEZPŁATNA alternatywa dla Photoshopa - oferująca wiele takich samych funkcji oraz wiele unikalnych funkcji do edycji zdjęć i obróbki zdjęć. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś GIMP-a, możesz dowiedzieć się, jak to zrobić w moim Jak pobrać i zainstalować artykuł GIMP dla MAC.

Poniżej znajduje się lista 20 samouczków, które przygotowałem, aby pomóc początkującym zapoznać się z oprogramowaniem. Dołączyłam również samouczki dotyczące obróbki zdjęć i projektowania graficznego, aby przetestować Twoją wiedzę. Cieszyć się!

1. 10 rzeczy, które wszyscy początkujący GIMP muszą wiedzieć

Pierwszy samouczek na tej liście obejmuje 10 typowych rzeczy, które początkujący chcą wiedzieć, z mojego doświadczenia, kiedy po raz pierwszy zaczynają korzystać z GIMP. Ten samouczek obejmuje podstawowe zadania, takie jak otwieranie obrazu w GIMP lub tworzenie nowego dokumentu, a także zagłębianie się w układ GIMP i różne funkcje, które są powszechnie używane przez początkujących w GIMP (takie jak zestaw narzędzi, panel warstw itp. ). Ten samouczek to świetny punkt wyjścia dla początkujących!

2. Warstwy i maski warstw GIMP 2020 | Szczegółowy samouczek dotyczący podstaw GIMP

Koncepcja warstw jest prawdopodobnie najważniejszą koncepcją, której się nauczysz, jeśli chodzi o robienie czegokolwiek w GIMP. W tym samouczku szczegółowo omówiono warstwy, pokazując, jak można ich używać w edycji zdjęć i projektowaniu graficznym. Dodatkowo przedstawiam maski warstw, które są bardziej zaawansowanym tematem związanym z warstwami i tworzeniem manipulacji zdjęciami w GIMP.

3. Photoshop vs. GIMP: pełne porównanie

Wielu użytkowników GIMP pochodzi z Photoshopa - zwykle dlatego, że są zmęczeni płaceniem miesięcznej ceny subskrypcji za edycję swoich obrazów. Dlatego warto wiedzieć, jakie są główne różnice między tymi dwoma popularnymi edytorami zdjęć. Robię to właśnie w tym samouczku, jednocześnie omawiając to, co sprawia, że ​​oba programy są od siebie wyjątkowe.

4. Dostosuj Zestaw narzędzi GIMP | Pojedyncza kolumna, kolory ikon, pogrupowane narzędzia

Teraz, gdy masz już całkiem dobre pojęcie o tym, czym jest GIMP i jak działa, czas skonfigurować GIMP na podstawie osobistych preferencji, abyś mógł cieszyć się interfejsem użytkownika i czuć się komfortowo. Pokażę ci, jak stworzyć popularny zestaw narzędzi z jedną kolumną dla twoich narzędzi, a także jak dostosować kolor motywu oraz rozmiar i kolor ikon narzędzi.

5. GIMP vs. Photoshop: porównanie 5-etapowej edycji zdjęć

W tym samouczku porównuję prosty proces edycji zdjęć w Photoshopie z tym samym procesem w GIMP. Ponownie, jest to samouczek dla tych, którzy przechodzą z Photoshopa. Jednak przedstawia również łatwy proces poprawiania wyglądu zdjęć w GIMP.

6. Jak korzystać z narzędzia Krzywe w GIMP

Narzędzie Krzywe to doskonałe narzędzie do dodawania kontrastu do obrazów, dostosowywania jasności i korekcji kolorów zdjęć w celu uzyskania bardziej profesjonalnego wyglądu. W tym samouczku zagłębię się w popularne narzędzie GIMP Curves dla fotografów.

7. Samouczek dotyczący narzędzia GIMP Heal

Narzędzie uzdrawiania to potężne narzędzie do obróbki i retuszu zdjęć, które łączy cechy narzędzia do klonowania z algorytmem zapewniającym niesamowite rezultaty. To narzędzie może być używane do wszystkiego, od naprawiania niedoskonałości na obrazach (takich jak usuwanie drobinek kurzu) po usuwanie plam i nie tylko. Pokazuję to potężne, popularne narzędzie w akcji i opowiadam, dlaczego jest to prawdopodobnie moje ulubione narzędzie w GIMP 2. 10!

8. 5 wskazówek dotyczących ostrzejszych zdjęć w GIMP

Ostrzejszy obraz sprawia, że ​​zdjęcia wyglądają bardziej wyraziście i profesjonalnie. Pomogę Ci wybrać odpowiednie narzędzia podczas edycji zdjęć, aby uzyskać bardziej wyraźne, ostre obrazy, które uwydatnią właściwe szczegóły.

9. 5-etapowy retusz skórki następnego poziomu w GIMP

Chcesz usunąć trądzik z obiektu na zdjęciu, nie wyglądając na całkowicie fałszywą? Przedstawiam 5-etapowy proces usuwania trądziku lub innych przebarwień przy jednoczesnym zachowaniu miękkiej i równej cery. Te kroki są najlepszym sposobem na zachowanie oryginalnych zdjęć, które pozwolą uzyskać świecącą skórę.

10. 5 sposobów na usunięcie wszystkiego ze zdjęcia w GIMP

Często zdarza się, że usuwa się obiekty lub całe obiekty ze zdjęcia. Przedstawiam 5 moich ulubionych sposobów wykonania tego zadania - ułatwiając usuwanie obiektów, nawet jeśli mają za sobą złożone tło.

11. 10 najlepszych filtrów GIMP

Istnieje mnóstwo świetnych filtrów wbudowanych bezpośrednio w GIMP. Ale jak możesz dowiedzieć się, które są najlepsze i najbardziej przydatne w Twoich projektach? Na szczęście przez lata przetestowałem prawie każdy filtr w GIMP. Zawęziłem wszystkie te filtry do tego, co uważam za 10 najlepszych filtrów do użycia w różnych typowych scenariuszach.

12. Jak pobrać i zainstalować bezpłatne czcionki w GIMP (Windows)

Jedną z największych zalet GIMP jest to, że możesz importować własne czcionki niestandardowe lub czcionki innych firm, aby urozmaicić swoje projekty. Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jak pobrać i zainstalować niestandardowe czcionki dla GIMP dla Windows. Mam również wersję tego samouczka na komputery Mac, do której link znajduje się w opisie tego filmu w serwisie YouTube.

13. Jak zainstalować pędzle w GIMP

Podobnie jak czcionki innych firm, GIMP doskonale nadaje się do zapewniania elastyczności, jeśli chodzi o instalowanie ulubionych pędzli. Ponadto GIMP jest kompatybilny z mnóstwem pędzli Photoshop! Pokażę ci, skąd pobrać najlepsze darmowe pędzle do GIMP, a także jak je zainstalować do wykorzystania w cyfrowym malowaniu i edycji zdjęć.

14. 5 najlepszych efektów tekstowych w GIMP

GIMP to nie tylko edycja i obróbka zdjęć. Może być również używany do projektowania graficznego i jest zbudowany z mnóstwem fajnych efektów tekstowych, które są domyślnie dostarczane z darmowym programem. W tym filmie opisuję moje ulubione efekty tekstowe 5 w GIMP-ie. Od dodawania cienia (lub długiego cienia) po tworzenie tekstu 3D i tekstu gradientu i nie tylko!

15. Zamapuj swój tablet Wacom na GIMP (przycisk / ustawienia wyjaśnione i naprawione)

GIMP obsługuje korzystanie z zewnętrznych tabletów do rysowania do malowania cyfrowego lub po prostu do wygodniejszego edytowania zdjęć. Jednak nie jest to tak proste, jak podłączenie tabletu i zabranie się do pracy (nie martw się - nic nie jest zepsute. Tablety po prostu domyślnie nie działają bardzo płynnie w GIMP). Jest kilka ustawień, które musisz dostosować, aby tablet działał poprawnie. Omówię wszystko, co musisz wiedzieć, aby zmapować tablet Wacom, aby uzyskać najlepsze wrażenia w GIMP.

16. Samouczek GIMP Quick Mask

Dowiedziałeś się o maskach warstw wcześniej na tej liście - teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się o szybkich maskach! Ta funkcja, która jest również dostępna w innych edytorach zdjęć, takich jak Photoshop, umożliwia szybkie i łatwe wybranie obszaru obrazu do maskowania. Jeśli używasz tabletu Wacom, to narzędzie może zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas wybierania obiektów lub tematów.

17. 3 sposoby obrysowywania tekstu w GIMP-ie

Częstym pytaniem, które otrzymuję, jeśli chodzi o projektowanie graficzne w GIMP, jest „jak obrysować lub zarysować tekst? ” Ten film przedstawia trzy łatwe sposoby wykonania tego zadania.

18. Szybka i łatwa technika dopasowania kolorów w GIMP

Próbujesz komponować zdjęcia (dodawać jedno zdjęcie do drugiego i mieszać je razem) w GIMP? Ten film przedstawia prostą technikę dopasowywania kolorów, dzięki której kompozycje zdjęć wyglądają bardziej realistycznie.

19. GIMP kontra Inkscape: przewodnik dla początkujących

Na swoim kanale otrzymuję wiele pytań o to, które bezpłatne i otwarte oprogramowanie jest najlepsze dla różnych projektów: GIMP czy Inkscape? Oczyszczam powietrze dzięki bezpośredniemu porównaniu między edytorem zdjęć opartym na oceniających a programem do projektowania grafiki wektorowej.

20. GIMP Q&A 2020

Nadal masz pytania dotyczące GIMP? Sprawdź te pytania i odpowiedzi od 2020 roku, które odpowiadają na pytania zadawane przez subskrybentów na moim kanale.

To wszystko na tej liście! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o GIMP-ie, polecam przejrzenie mojej pełnej biblioteki plików Samouczki GIMP. Możesz także zapisać się w dowolnym z moich Kursy i zajęcia premium GIMP aby przenieść swoją naukę GIMP na wyższy poziom lub uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści jako Członek premium DMD.

Wprowadzenie do języka C# — interaktywne samouczki | Microsoft LearnPrzejdź do głównej zawartości

Ta przeglądarka nie jest już obsługiwana.

Przejdź na przeglądarkę Microsoft Edge, aby korzystać z najnowszych funkcji, aktualizacji zabezpieczeń i pomocy technicznej.

 • Artykuł
 • Czas czytania: 2 min

Wprowadzenie do samouczków języka C# — Zapraszamy! Te lekcje zaczynają się od interaktywnego kodu, który można uruchomić w przeglądarce. Podstawy języka C# można poznać z serii wideo C# 101 przed rozpoczęciem tych interaktywnych lekcji.

Pierwsze lekcje wyjaśniają pojęcia języka C# przy użyciu małych fragmentów kodu. Poznasz podstawy składni języka C# oraz sposób pracy z typami danych, takimi jak ciągi, liczby i wartości logiczne. To wszystko jest interaktywne i będziesz pisać i uruchamiać kod w ciągu kilku minut. Te pierwsze lekcje nie zakładają wcześniejszej wiedzy na temat programowania ani języka C#.

Możesz wypróbować te samouczki w różnych środowiskach. Pojęcia, które poznasz, są takie same. Różnica polega na tym, że preferowane jest następujące środowisko:

 • W przeglądarce na platformie dokumentacji: to środowisko osadza okno kodu języka C# z możliwością uruchamiania na stronach dokumentów. Piszesz i wykonujesz kod w języku C# w przeglądarce.
 • W środowisku Microsoft Learn. Ta ścieżka szkoleniowa zawiera kilka modułów, które uczą podstaw języka C#.
 • W programie Jupyter na platformie Binder. Możesz eksperymentować z kodem w języku C# w notesie Jupyter na serwerze binder. com/pl-pl/dotnet/csharp/tour-of-csharp/tutorials/numbers-in-csharp-local" data-linktype="relative-path">Na komputerze lokalnym. Po zapoznaniu się z trybem online możesz pobrać zestaw SDK platformy. NET i skompilować programy na maszynie.
 • Wszystkie samouczki wprowadzające po lekcji Hello world są dostępne przy użyciu środowiska przeglądarki online lub własnego lokalnego środowiska deweloperskiego. Na końcu każdego samouczka decydujesz, czy chcesz kontynuować następną lekcję online lub na własnej maszynie. Istnieją linki ułatwiające skonfigurowanie środowiska i kontynuowanie kolejnego samouczka na maszynie.

  Cześć ludzie

  W samouczku Hello world utworzysz najbardziej podstawowy program w języku C#. Poznasz string typ i sposób pracy z tekstem. Możesz również użyć ścieżki w witrynie Microsoft Learn lub Jupyter w witrynie Binder.

  Liczby w języku C#

  W samouczku Numbers in C# (Liczby w języku C#) dowiesz się, jak komputery przechowują numery i jak wykonywać obliczenia z różnymi typami liczbowymi. Poznasz podstawy zaokrąglania i sposób wykonywania obliczeń matematycznych przy użyciu języka C#. Ten samouczek jest również dostępny do uruchamiania lokalnie na maszynie.

  W tym samouczku założono, że ukończono lekcję Hello world.

  Gałęzie i pętle

  Samouczek gałęzie i pętle zawiera podstawy wybierania różnych ścieżek wykonywania kodu na podstawie wartości przechowywanych w zmiennych. Poznasz podstawy przepływu sterowania, który jest podstawą sposobu podejmowania decyzji przez programy i wybierania różnych akcji. com/pl-pl/dotnet/csharp/tour-of-csharp/tutorials/branches-and-loops-local" data-linktype="relative-path">do uruchamiania lokalnie na maszynie.

  W tym samouczku założono, że ukończono lekcje Hello world i Numbers w języku C#.

  Kolekcja list

  Lekcja kolekcja listy zawiera przewodnik po typie kolekcji Lista, który przechowuje sekwencje danych. Dowiesz się, jak dodawać i usuwać elementy, wyszukiwać elementy i sortować listy. Poznasz różne rodzaje list. com/pl-pl/dotnet/csharp/tour-of-csharp/tutorials/arrays-and-collections" data-linktype="relative-path">do uruchamiania lokalnie na maszynie.

  W tym samouczku założono, że ukończono powyższe lekcje.

  Przykłady linq 101

  Ten przykład wymaga narzędzia globalnego dotnet-try. Po zainstalowaniu narzędzia i sklonuj repozytorium try-samples, możesz nauczyć się języka zintegrowanego zapytania (LINQ) za pomocą zestawu 101 przykładów, które można uruchomić interaktywnie. Możesz eksplorować różne sposoby wykonywania zapytań, eksplorowania i przekształcania sekwencji danych.

Dodatkowe zasoby

Samouczki Podręcznik Ge Aed18 Series

Bezpośredni link do pobrania Samouczki Podręcznik Ge Aed18 Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Samouczki Podręcznik Ge Aed18 Series